.

Ei mingeid rabavaid arvustusi. Märgin üles, et ei unustaks.

Sõnadest tähtsam

Merit Raju
Helina KärgenbergMerit Raju tutvustas oma uut raamatut nii meeldivalt, et ei tekkinud küsimustki, kas osta. Jah, ka see raamat tuli endale soetada. Õnneks jõuavad väikeste vihjete abil raamatud tihtipeale ise tee minuni.

Raamat on just samasugune meeldiv ja malbe nagu tutvustus. Jutt on ladus ja mõistlik. Loed ja loed, kõik tundub õige ja loogiline. Aga püüa järele teha! Iseenese suhteid vaadates saan aru, et ega ikka ei suuda küll. Ikka vajun mustritesse, alateadlikesse reaktsioonidesse. Ja just seda püüab raamat lugejaile teadvustada. Suhtlemine peaks olema teadlikum, siis saame me isegi oma reaktsioonidest paremini aru. Teised tõlgendavad olukordi niikuinii läbi enese elukogemuse. Parim, mis teha saame, on suhelda südamest.

Alguses häiris mind see, et ma ei saanud aru, kes mida kirjutanud oli. Ma ei tea ise ka, miks see häirima pidi ... tegelikult pole ju vahet. Lõpuks on pigem hea, et (vähemalt minu jaoks) raamatus liiga palju stiilierinevusi kahe kirjutaja vahel polnud. Ühtne stiil teebki raamatust terviku. 

Lugeja, kes ladusa ja ümara jutu kõrvale ka näpunäiteid ootab, ei pea pettuma, need on olemas nii teksti sees kui eraldi kastikestes. Kui mõnd suhtlussituatsiooni karta (avalik esinemine, suhtlemine ülemusega vm), saab sealt kindlasti abi. Suunavad soovitused, mitte keelud ja käsud. Kellel huvi sügavamalt asja uurida, leiab viidete abil ilmselt palju mõistlikku lugemismaterjali.

vaatamiseks:

Helina räägib
Merit tutvustab 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar