.

Ei mingeid rabavaid arvustusi. Märgin üles, et ei unustaks.

Õnnelikud inimesed loevad raamatuid ja joovad kohvi

Agnès Martin-LugandVäidetavalt oli see raamat Prantsusmaal väga populaarne. Muidugi, pealkiri on suurepärane. Kahjuks on see raamatu parim osa.

Diane kaotas autoõnnetuses oma mehe ja tütre. Ta on terve aasta ennast juhtunu eest kodus peitnud. Nüüd on aeg eluga edasi minna, kui keeruline see ka poleks. Ja Diane läheb, vastumeelselt küll. Läheb Iirimaa kolkakülla. Seal loomulikult on ta sunnitud suhtlema paljude sõbralike inimestega ja ka oma erakliku ebaviisaka, peaaegu jõhkardist naabriga, kes teda pidevalt närvi ajab ja kes lõpuks polegi nii vastik, eks. 

Ma ei taha öelda, et see oli halb raamat, kuigi see ilmselt poleks liialdus. See oli raamatu kavand, äärmisel juhul mustand. Pole mingit juttugi "traagelniitide nähtavusest", see raamat on lihtsalt ja robustselt pealtpoolt kokku õmmeldud. Klišee klišee otsas kinni. Palju, palju, lihtsalt lõputult klišeesid küll inimsuhete, küll rahvuste kohta (väike habras pariisitar vs hiiglastest iirlased). Hüsteeriliselt abitu peategelane, seksimaias geist parim sõber, karm ja külm mees, kes vaikselt soojeneb. Oeh! Lõputult kasutut dialoogi, loogikaväliseid kohtumisi, lauseid, juhtumisi. Ma ei uskunud mitte ühtegi tegelast, nende inimlikkust. Kuigi lugu, lein ja eluga edasi minemine, peaks olema üdini inimlik. 

 Aga millegipärast lugesin raamatu ikka läbi, seega täiesti lootusetu polnud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar