.

Ei mingeid rabavaid arvustusi. Märgin üles, et ei unustaks.

Vagabund

Colette

"Ükski tee ei vii armastuseni - seda tean ma ka. Armastus peab sulle ise jalge ette viskuma, tõkestama su tee igaveseks, ning kui ta siis ometigi lahkub, puruneb ja variseb kokku ka tulevik."

Üdini naiselik raamat. Veidi autobiograafiline.

Renée Néré. Naine. Kinkinud oma esimesele abikaasale "kõik, mida saab anda vaid korra: usalduse, esimese suudluse taevaliku naudingu, esimesed pisarad, esimeste kannatuste õied," lahutab temast pärast 8 aastat kestnud petmisi ja alandamisi. Saab vabaks. Enam ei pea ta teesklema, ei pea lõbustama oma mehe "sõbrannasid", ei pea ... Küll aga peab ta endale ise leiba teenima.

Renée Néré. Miim. Trotsides üksindust, külmi garderoobe, kulunud kostüüme ja pidevat kokkuhoidu, tuleb ta endaga toime. Veelgi enam. Temast saab iseenda peremees. Noor naine (33), ometi kibestunud ja esimesest abielust nii räsitud, et armastusest ei julge unistadagi. Aga armastus ... tuleb ise. Ootamatult ilmub mees, kes on temast sisse võetud, kes annaks kõik ... Selliseid mehi teab ta küll. Ometi suudab see mees oma järjekindlusega temas huvi äratada. Ja lõpuks, lõpuks vist armastusegi. Aga kuidas saada lahti painetest ja mälestustest, mis eelmisest suhtest teda saadavad? Kuidas saada lahti tundest, et järjekordne abielu võtaks talt selle, mille eest ta nii kallilt on maksnud - tema enda. Olla uuesti vaid abikaasa, sõltuv, seda ta ei suuda. Kuigi tahab. Tema naisekeha kisendab mehe järele ja laps tema hinges tahab sooja ja turvalist süle, kuhu end peita. Ometi ta põgeneb. Põgeneb armastuse eest. Põgeneb, et ennast päästa ...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar