.

Ei mingeid rabavaid arvustusi. Märgin üles, et ei unustaks.

Printsi poole teel

Aune Past


"Sel hetkel siin vürstilossi valvava kahuri kõrval lumivalge kajaka tiivaulatuses tekib tunne, et äkki me olemegi liiga usinasti Printsi poole teel. Kui selgub, et leitu ja armastatu pole prints, kiikame nurga taha, et äkki on õige hoopis seal. Ja nõnda uuesti ning uuesti. Kuni huuled konna suudlemisest kortsulised. Siis võib ühel imelisel hetkel juhtuda, et leiad printsi. Et oled teda palju kordi suudelnud .."

Minu unistus Monacost


Kuidagi väga laialivalguv ja hüplev jutustus. Raamatu pealkiri annab mingi eesmärgi, loo telje, aga tegelikkuses hüpatakse ühes lõigus ühte aega ja teises jälle teise, vahetatakse riike, muljeid, hetki. Segane lugemine, aga omamoodi lummav. Mingid teemad kordusid ja see häiris veidi, ega ma nii kiire unustaja ka ole, pole vaja korrata. Lõpupoole hakkavad ka pikemad mõtisklused tulema ja neis on palju mõtlemisainet. Keegi kuskil kommenteeris, et on wannabe "Varjuteater". Vist ongi nii, jah ...


"Elus ei juhtu nii, et ainult Loll-Ivanuška katsumustele vastu peab. Elus on õnn olemas sõltumata varandusest või vanusest. Aga õnne märkamine, arusaam, et õnn on siinsamas, just täna ja just minu käeulatuses, nõuab tarkust."

" .. siin on tunded terasemad ja üleüldse - Monaco õhk teeb õnnelikuks. Siia peab tulema lihtsalt olema, lihtsalt õnnelik olema. Ja iga kord vähehaaval midagi uut avastama." 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar